Proč lidé žádají zahalení vystavovaných exponátů?

Pokud je tento typ výstavy něčím vyhlášený, tak je to rozhodně svou unikátností. Připomeňme, že se jedná o vystavování reálných lidských těl. Právě to na výstavě také láká. Musíme ale říci, že je mnoho odpůrců, kteří by byli nejradši, kdyby se výstava vůbec nekonala, nebo kdyby došlo k zahalení exponátů. Tedy že by se koupili pánské mikiny, kalhoty a vše by se exemplářům obléklo. Vtipná představa, že ano. Jaké pro to mají odpůrci důvody?

Je jim špatně

Ano, skutečně je tomu tak. Je mnoho lidí, kterým se na dané výstavě udělalo nevolno. Jednoduše proto, že jsou slabší povahy a tak nezvládají pohled na lidské tělo bez kůže. Právě ti by chtěly exponáty obléci do mikin a jiného oblečení. Aby v podstatě lidské maso nebylo vidět. Na druhou stranu většina z nich musela vědět, na jakou výstavu jde. A pokud si nebyli jisti, na internetu je řada fotografií, ze kterých je možné poznat, jak exempláře vypadají.

Zneužití mrtvých těl?

I tímto argumentují mnozí odpůrci a chtějí, aby se nevystavovalo, stejně jako by nejraději chtěli obléci exponát do oblečení. Tvrdí totiž, že se jedná o zneužívání lidských těl. Ti, kteří výstavu organizují, však mají z tohoto hlediska vše v pořádku. Mají souhlasy, stejně jako mají potřebná povolení a vše je tedy legální. Přesto skupina odpůrců nevěří a nechce se vzdát svého názoru. Pro ty, kteří chtějí vidět něco zajímavého, je však pozitivem, že zatím ničeho nedocílili, a možná ani nedocílí.

Jsou věci, které nechtějí vidět

Je i určitá skupina návštěvníků, kterým se výstava sice líbí, ale přece jenom říkají, že jsou takové části lidských těl, které vidět nechtějí. O čem mluvíme? Jsou to třeba plíce – závislého kuřáka. Stejně tak to jsou játra – pravidelného pijana. I toto lze vidět na dané výstavě a je jasné, že při daném pohledu se rozhodně nejedná o nic krásného. Právě naopak