The Human Body Exhibition má dlouhou tradici

Mnoho lidí si myslí, že výstava označovaná jako The Human Body Exhibition je poměrně novou záležitostí. Realita je ale zcela jiná, jelikož pokud bychom se měli na danou výstavu podívat blíže, tak je třeba říci, že má dlouhou tradici.

I u nás

Pokud jste zaznamenali, že se u nás v České republice bude výstava The Human Body Exhibition konat, rozhodně ji pro její unikáty doporučujeme. Můžete si být jisti také tím, že to nebude první výstava, jelikož jak v Praze, tak třeba i v Brně již v minulosti proběhly. A pokud se podíváme na historie, tak tomu bylo třeba už před deseti lety. To jasně potvrzuje, že třeba i u nás je její tradice poměrně dlouhá. A jelikož je výstava oblíbená, tak se stále vrací.

Kdy to začalo ve světě?

I toto je celkem zajímavá a také důležitá informace, na kterou bychom rozhodně neměli zapomínat. Mnohé navíc rozhodně překvapí. Výstava s názvem The Human Body Exhibition je spojena se společností Gunther von Hagense, která je známá už od roku 1970. V té době totiž byla vytvořena unikátní technika konzervace, a právě díky tomu bylo následně možné začít s tím, že budou vystavována lidská těla. Jak je tedy patrné, tento koncept a daná možnost je známá už po několik desetiletí. To potvrzuje, jak je lidské tělo fascinující.

V roce 1995

Musíme pochopitelně říci, že v daném roce vznikla technologie a jakékoliv konkrétní budoucí výstavy byly realizovány spíše jenom pro odbornou veřejnost, z řad lékařů, nebo třeba studentů. Pro každého se tato konkrétní výstava otevřela poprvé v roce 1995. Bylo tomu v Japonsku, konkrétně potom v Tokiu. Zde se setkala s úspěchem a tak se začala šířit do celého světa. Je tedy patrné, že když si spočítáme jednotlivé roky, tak je to skutečně několik desetiletí. A během z nich se samozřejmě daná výstava neustále zdokonaluje, třeba i s ohledem na to, kolik je exponátů, nebo co je možné si přesně prohlédnout.