Výstava Bodies vyžaduje i správné prostory pro vystavené exempláře

Pokud se máme podívat na jednu z unikátních výstav, známou pod názvem Bodies nebo The Human Body Exhibition blíže, musíme říci, že jsou zde vystavována skutečná lidská těla. A to mimo jiné vyžaduje i nutnost vybrat správné prostory, kde je nutné zajistit optimální klima. Jak je to ve většině výstavních prostor řešeno?

Pomáhají tepelná čerpadla

Pokud se podíváme na moderní formy vytápění, je třeba s určitostí říci, že jasně dominují tepelná čerpadla. Jsou moderním trendem, který lze používat nejenom v klasických domech, ale jak je vidět, najdou své uplatnění i v místech, kde probíhají výstavy, které mají v souvislosti s exponáty přece jenom určité požadavky. Není se čemu divit, když jsou vystavována lidská těla.

Správná teplota je samozřejmostí

Jistotou současných tepelných čerpadel je to, že pomohou velmi dobře udržovat konstantní teplotu v dané místnosti. Většina z nich dokáže spolupracovat s termostatem a různými čidly, kdy dochází k automatickému monitorování teploty. Tak ji lze snadno udržet na požadované hodnotě. Tepelné čerpadlo jednoduše dodává teplo tam, kam je to aktuálně potřeba a tak celé výstavní prostory mohou mít konstantní teplotu, která bude vyhovovat jak jednotlivým návštěvníkům, tak i vystavovaným lidským tělům.

Finančně je to efektivní

Je jasné, že náklady na udržení správných teplot mohou být s ohledem na prostor celkem vysoké. Tedy pokud budeme brát v potaz klasické formy vytápění. Pokud se podíváme na výhody, které má tepelné čerpadlo, je to právě jeho finanční efektivita. Většinu požadované energie totiž bere z okolí – třeba ze vzduchu, z vody, nebo i ze země. A dále mu stačí jenom minimum elektřiny. To ukazuje, že udržení teploty i ve velkých prostorách nemusí být díky tepelnému čerpadlu finančně náročné. A proč to píšeme? Jelikož se to může pozitivně odrazit i na ceně vstupenek.